Okna aluminiowe - cena za m2

Okna aluminiowe są jedną z trzech możliwości, na jakie możemy się zdecydować, wybierając rozwiązania do budynku mieszkalnego. Nic więc dziwnego, że przed podjęciem decyzji o tym, jakiego typu stolarkę okienną chcielibyśmy posiadać - sprawdzamy dokładnie ceny i czynniki, jakie wpływają na finalne koszty. Warto jednak wiedzieć o tym, że zazwyczaj każde okno wykonywane jest na zamówienie. Dzięki temu można otrzymać dokładnie takie rozwiązanie, jakie jest potrzebne do konkretnego budynku, a także dokładnie takie parametry, jakich się oczekiwało.

Powody, aby postawić na okna wykonane z aluminium

Ceny orientacyjne czy też szacowane, jakie można znaleźć w sieci, mogą nam jedynie powiedzieć tylko tyle, że często okna aluminiowe są odrobinę droższe od najtańszych na rynku okien z PCV, mogą być natomiast tańsze od okien drewnianych. Czołowi producenci stolarki okiennej zazwyczaj mają w swoich ofertach co najmniej kilka wariantów, które doskonale sprawdzą się w budynkach mieszkalnych. Podczas dokonywania wyceny, zanim poznamy koszty okna aluminiowego, cena za m2 zostanie wyliczona na podstawie tego, jakie właściwości powinno ono posiadać. Najbardziej oczywistym parametrem jest jego wielkość.

Powody, aby postawić na okna wykonane z aluminium

Pierwszym ważnym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła – im niższa jest jego wartość, tym cena będzie wyższa. Cieplejsze okna są potem przez lata tańsze w eksploatacji, gdyż powodują niższe straty związane z uciekaniem na zewnątrz wyprodukowanego we wnętrzu budynku ciepła. W tym kontekście zakup okien może być inwestycją, która się zwróci. Izolacyjność jest efektem technologii produkcji – zastosowanego pakietu szybowego (im większy, tym wyższa cena) oraz konstrukcji i wypełnienia profilu (im więcej komór i lepsze wypełnienie, tym okno będzie droższe). Spore znaczenie może też mieć fakt, czy okno jest w standardowym kształcie – w przypadku aluminium często inwestorzy zamawiają także okna bardzo mocno niestandardowe, które mają być ozdobą budynku. Aluminium można w prosty sposób formować, dlatego też jest idealne do tego typu stolarki. Ceny okien o nietypowych kształtach mogą być jednak wyższe. W końcu, na kwotę, którą należy zapłacić, może też wpłynąć estetyka okna, a więc jego kolor. Można bowiem zdecydować się na klasyczne okno szaro-srebrne, ale też na okno malowane proszkowo na wybraną barwę z palety RAL. Być może zaskoczy nas fakt, że okna aluminiowe można nawet zamówić w kolorze drewnopodobnym. Wyższa cena może też dotyczyć wariantów wyjątkowo cichych, które będą wpuszczać do wnętrza budynku znacznie mniej zgiełku i hałasu z ulicy.

POZNAJ OFERTĘ FIRMY PETECKI.EU